Perhubungan Pelabur

Adalah menjadi matlamat utama Bursa Malaysia untuk mempamerkan standard integriti tertinggi kepada komuniti pemegang saham dan pelabur kami. Kami komited untuk membina hubungan jangka panjang berasaskan pendedahan yang adil dan tepat masa, ketelusan, keterbukaan dan komunikasi berkesan.

Untuk perkara berkaitan Perhubungan Pelabur, sila hubungi ir@bursamalaysia.com

Investor Relations

Liputan Penyelidikan

Prestasi Bursa Malaysia diliputi oleh penganalisis berikut. Dimaklumkan bahawa apa-apa pandangan, unjuran atau saranan yang dibuat oleh penganalisis profesional ini tidak mewakili pendapat atau saranan Bursa Malaysia dan kami juga tidak mengesahkan pandangan, unjuran atau saranan mereka.

No. Research House Analyst E-mail Address Contact No.
1.
AFFIN HWANG CAPITAL
Tan Ei Leen eileen.tan@affinhwang.com 03-21424159
2.
AMINVESTMENT BANK
Kelvin Ong Toh Meng kelvin-ong@ambankgroup.com 03-2036 2294
3.
CIMB
Winson Ng winson.ng@cimb.com 03-20849686
4.
CITI INVESTMENT RESEARCH
Robert Kong robert.p.kong@citi.com +65-6657 1165
5.
CLSA
Ac.tan ac.tan@clsa.com 03-2056 7873
6.
CREDIT SUISSE SECURITIES MALAYSIA
7.
DEUTSCHE BANK
8.
ALLIANCE DBS RESEARCH
Kwan Wan Hong kwanwh@alliancedbs.com 03-26043974
9.
INSIDER ASIA
Linda Koh lindazephyrus@gmail.com 03-77218060
10.
KAF-SEAGROATT & CAMPBELL
Cindy Lai cindy@kaf.com.my 03-2171 0303
11.
KENANGA RESEARCH
Desmond Chong cwchong@kenanga.com.my
12.
MACQUARIE SECURITIES
Ken Ang ken.ang@macquarie.com +65 6601 0836
13.
MAYBANK-IB
Wong Chew Hann wchewh@maybank-ib.com 03-22978686
14.
MIDF
Muhammad Danial Abd Razak muhammad.danial@midf.com.my 03-2173 8396
15.
NOMURA
Tushar Mohata Tushar.mohata@nomura.com 03-2027 6895
16.
RHB
Leng Seng Choon Leng.seng.choon@sg.rhbgroup.com +65 6232 3890
17.
TA SECURITIES HOLDINGS BERHAD
TA Research liwong@ta.com.my 03-20721277 ext. 1626
18.
UBS SECURITIES
Chris Oh chris.oh@ubs.com 03-2781 1128
19.
UOB KAY HIAN
Keith Wee keithwee@uobkayhian.com 03-2147 1992
Nota:
  1. Senarai penganalisis tertakluk kepada perubahan
  2. Bursa Malaysia tidak mengedarkan salinan laporan analisis dan hanya akan berbuat demikian mengikut pilihan